Velkommen til 4 nye ERP-trainees
Vi byder årligt velkommen til et nyt hold af trainees i vores Visma ERP-afdelingen, og i år er ingen undtagelse. I takt med at vi vokser som virksomhed, er det vigtigt for os at være på forkant med markedet, og hele tiden have et nyt kuld af dygtige konsulenter klar til at yde konsulentydelser, for vores vækstende kundeportefølje.
Dette har i år resulteret i at vi siger velkommen til 4 nye ERP-trainees, som bliver fordelt på vores kontorer i Aarhus og København.
De vil indgå direkte i ERP-afdelingen, og kommer under uddannelse af vores nuværende konsulenter, hvor de skal hjælpe med at rådgive, supportere og implementere løsninger indenfor ERP-systemet Visma Business. På sigt når de har gennemført vores trainee program, kommer de til at få ansvaret for deres egen kundeportefølje.
Vi ser fortsat en større interesse fra alle typer virksomheder, der gerne vil rådgives og have sparring, til hvordan de kan få en ERP-løsning der kan være med til at effektivisere deres virksomhed, og dermed mindske de manuelle processer i det administrative arbejde i hverdagen. Derfor er det vigtigt for os i iAdvice, at vi altid har konsulenter til rådighed, til at varetage alle vores kunders interesser så bedst muligt.
Vi håber derfor at I vil tage godt imod vores nye kollegaer. Vi ser frem til at arbejde sammen med dem!

På billedet fra venstre til højre
Alexander Schmidt
Bliver konsulent i Aarhus
Laila Aztout
Bliver konsulent i København
Matias Haddad
Bliver konsulent i Aarhus
Kevin Laudrup Spliid
Bliver konsulent i København